Czech open ISA

V sobotu 13.4. se v Kolíně uskutečnil Czech open asociace ISA. Domácí soutěž s mezinárodní účastí v kategoriích grappling no-gi, fighting, fighting lowkick a sportovní sebeobrana probíhala ve velice přátelské a poklidné atmosféře. Z více než 20 klubů se neztratili ani zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov, kteří se takového klání utkali poprvé.

Matěj Tajchl a Petr Vaculín nastoupili k zápasům v kategorii fighting - zápas s lehkým kontaktem, rozdělený podle váhy borců a který trvá maximálně 3 minuty. Soutěžící jsou oblečeni v kimonech, ultimátních rukavicích a chráničích nohou, v postoji mohou používat kopy nad pas, údery a podmety do doby než dojde k úchopu. Po úchopu jsou úderové techniky zakázány, ale jsou povolené porazové, škrtící a pákové techniky, eventuálně boj na zemi, kde lze získat body držením soupeře po dobu 15 vetřin v dominantní pozici. Všechny techniky (údery, kopy, porazy a podmety, držení) jsou bodované a vyhrává ten soutěžící, který nasbírá více bodů. Zápas lze ukončit předčasně, pokud jeden donutí toho druhého vzdát se výše zmíněnými technikami.

V této disciplíně se lépe vedlo Matějovi, který dokázal vybojovat první místo v kategorii aspiranti (15-17 let) +81 kg

Petr byl vyřazen hned v prvním zápase s pozdějším finalistou kategorie muži -85 kg.

Petr Mach nastoupil k zápasům v kategorii grappling no-gi muži -85 kg - zápas bez úderů s porazovými, pákovými a škrtícími technikami ve stoje, poté při boji na zemi. Při grapplingu jsou zápasníci oblečení v šortkách nebo kalhotech bez kapes a vrchní díl je dobrovolný. Zápas musí být do pěti minut ukončen vzdáním se -"odklepáním"- jedním ze soupeřů, pokud se to do pěti minut nepodaří, prodlužuje se o 1 minutu s tím, že los mincí určí jednoho z borců obráncem, druhého útočníkem. Když se obránce do jedné minuty nevzdá, nebo naopak přejde do výhodnější pozice, útočník prohrává.

Petrovi se v prvním zápase vedlo velice dobře, kdy donutil soupeře vzdát se před časovým limitem, a tím pádem pokračoval v dalším postupu pro medaili. Ve druhém zápase rozhodovalo právě prodloužení, které bylo výhodnější pro soupeře - musel se bránit a Petrovi do "dotažení" vítězné techniky chyběl čas. Po tomto prohraném zápase nastoupil do boje o třetí příčku, ale opět rozhodl los mincí v prodloužení, výhodněji pro Petrova soupeře. Petrovi při "útoku" opět nestačil časový limit jedné minuty a skončil na pěkném čtvrtém místě.

Pokud chcete vidět videa našich borců, podívejte se do sekce videa-soutěže na Czech open ISA

Všem gratulujeme k velice pěkným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu i města.

Výjezd na tento turnaj byl podpořen rozvojovým fondem města Pelhřimova. Dděkujeme!