Czech Open WKS v Lounech

 

V sobotu 12. června proběhla v Lounech jedna z největších mezinárodních soutěží ve wushu, kung-fu a sandě (wks). Po dlouhé době se soutěžící, trenéři, rozhodčí i diváci mohli setkat osobně a za dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření proběhla soutěž Czech Open WKS velice hladce. Někteří závodníci soutěžili v moderních sestavách (wu-shu), jiní v tradičních sestavách (kung-fu), anebo se utkali v čínském boxu - sanda a qinda (čti činda). Sanda je box s plným kontaktem, qinda je technický boj s kontrolou síly při úderech a kopech.  

 

Ještě před samotným začátkem soutěže, při slavnostním zahájení, došlo k předávání ocenění za rok 2020 s názvem "Vítěz národního žebříčku". Toto ocenění si odnese každý (podle věku a pohlaví), kdo nasbírá nejvíc bodů za celý rok (podle počtu i hodnoty získaných medailí v daném roce). Jedním z oceněných byl i Petr Vaculín, který se účastnil veteránských kategoriích.

Pak už se začalo soutěžit a mezi soutěžícími se naztratili ani zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov. Jmenovitě Michal Roučka a již zmíněný Petr Vaculín, kteří vybojovali celkem čtyři zlaté medaile.

 

Oba pelhřimovští borci začali soutěž pěstní sestavou ve společné kategorii - tradiční severní pěst muži - kde Michal získal první zlatou medaili a Petr skončil těsně pod stupni vítězů.

Michal přidal další dvě zlaté medaile v kategoriích se zbraněmi - dlouhá zbraň (halapartna) a krátká zbraň (meč).

Petr v kategorii ohebné a párové zbraně přidal ještě čtvrtou zlatou medaili pro náš tým (řetěz).

 

Oběma soutěžícím gratulujeme! Poděkování patří Martinovi Dvořákovi za přípravu svých svěřenců i našim fanouškům a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

 

Článek je zveřejněn na webu VYSOČINA NEWS - https://vysocina-news.cz/borci-z-vysociny-na-czech-open-wks-v-lounech/Společná fotka