Czech Open ve wu-shu

 

V sobotu 3. října proběhla soutěž (s dodržením bezpečnostních opatření) v sestavách wu-shu, kung-fu i čínském boxu (qinda a sanda) v Lounech. Minivýprava z Wu-shu Pelhřimov si přivezla čtyři cenné kovy. Sestavy jsou předváděny na ploše 14 x 8 m a soutěžící získávají bodové ohodnocení (podobně jako v gymnastice, krasobruslení...). Body se sčítají a nejvyšší výsledná známka rozhoduje o vítězi. V čínském boxu, kromě úderů a kopacích technik, se mohou soupeři vystrkovat z ringu, jež je bez provazů, provádět porazové techniky, na které mají 3 vteřiny a kopy mohou být vedeny na hlavu i na stehna (lowkick) bez použití kolen. Pro urychlení soutěže byly medaile předávány hned po skončení dané kategorie.

 

Michal Roučka nastoupil v kategorii tradiční severní pěstní styl, kde vybojoval stříbrnou medaili. V kategorii krátkých zbraní vyhrál rovněž stříbrnou medaili s obou-ručním mečem.

 

Petr Vaculín nastoupil v kategorii veteráni, kde vybojoval zlatou medaili v pěstních stylech. V kategorii ohebné zbraně zvítězil s řetězem a získal pro Wu-shu Pelhřimov druhou zlatou medaili.

 

Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimov, děkujeme!společná fotka