1. Národní on-line soutěž ve wu-shu 2021


V sobotu 6. března se uskutečnila historicky 1. Národní on-line soutěž v sestavách čínského bojového umění wu-shu (u nás známější výraz kung-fu) pod záštitou České federace wushu (ČFW). Každý účastník soutěže měl možnost se přihlásit do několika kategorií dle věku, typu zbraní a druhu sestavy z wu-shu. 
 
Sestavy z tradičního i moderního wu-shu účastníci natočily na videa předem daných požadavků (kvalita, rozsah videa apod.), kdy následně tým kvalifikovaných rozhodčích z ČFW hodnotil předvedené sestavy ze zaslaných videí. Soutěže se účastnilo okolo osmdesáti závodníků, ve věku od 6 let do kategorií Masters 36+. 
 
Oddíl Wu-shu Pelhřimov měl v této soutěži dva zástupce, kterým se podařilo vybojovat 3 cenné kovy.
Petr Vaculín dosáhl dvou zlatých medailí a to v kategorii Masters 36+ (pěstní sestava ze severního stylu) a v kategorii Ohebné zbraně (řetěz - tradiční zbraně).
 
Michal Roučka získal bronzovou medaili v kategorii Muži - beze zbraně (pěstní sestava ze severního stylu). Michal ještě soutěžil v kategoriích  Muži - krátká zbraň (meč - tradiční zbraně) a Muži - dlouhá zbraň (halapartna - tradiční zbraně), v kterých už na medailové pozice nedosáhl.
 
Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. 
Velký dík patří trenérovi Martinovi Dvořákovi za spolupráci při přípravě svých svěřenců i všem našim příznivcům a fanouškům za podporu.