Vítejte na stránkách Pelhřimovského oddílu wu-shu!

Zajímáte se o bojová umění, baví vás pohyb, anebo chcete vyplnit volný čas? Podívejte se na naše stránky -  co, jak, kdy a kde cvičíme - a případně nás kontaktujte: ať už telefonicky, mailem nebo přímo v tělocvičně...  

 

 

 

 

 

 

 

  NÁBOR

Zveme všechny zájemce o bojová umění do našich řad.  Nábor probíhá celoročně.

 Nabízíme tréninky v těchto bojových uměních a sportech:

 

 Brazilské jiu-jitsu

IPP Krav Maga

Kickbox

Wu-shu

 

 

 

 

 

 

 Czech open ISA

 

V sobotu 13.4. se v Kolíně uskutečnil Czech open asociace ISA. Domácí soutěž s mezinárodní účastí v kategoriích grappling no-gi, fighting, fighting lowkick a sportovní sebeobrana probíhala ve velice přátelské a poklidné atmosféře. Z více než 20 klubů se neztratili ani zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov, kteří se takového klání utkali poprvé.

 

Matěj Tajchl a Petr Vaculín nastoupili k zápasům v kategorii fighting - zápas s lehkým kontaktem, rozdělený podle váhy borců a který trvá maximálně 3 minuty. Soutěžící jsou oblečeni v kimonech, ultimátních rukavicích a chráničích nohou, v postoji mohou používat kopy nad pas, údery a podmety do doby než dojde k úchopu. Po úchopu jsou úderové techniky zakázány, ale jsou povolené porazové, škrtící a pákové techniky, eventuálně boj na zemi, kde lze získat body držením soupeře po dobu 15 vetřin v dominantní pozici. Všechny techniky (údery, kopy, porazy a podmety, držení) jsou bodované a vyhrává ten soutěžící, který nasbírá více bodů. Zápas lze ukončit předčasně, pokud jeden donutí toho druhého vzdát se výše zmíněnými technikami.

 

V této disciplíně se lépe vedlo Matějovi, který dokázal vybojovat první místo v kategorii aspiranti (15-17 let) +81 kg 

Petr byl vyřazen hned v prvním zápase s pozdějším finalistou kategorie muži -85 kg.

 

 

Petr Mach nastoupil k zápasům v kategorii grappling no-gi muži -85 kg - zápas bez úderů s porazovými, pákovými a škrtícími technikami ve stoje, poté při boji na zemi. Při grapplingu jsou zápasníci oblečení v šortkách nebo kalhotech bez kapes a vrchní díl je dobrovolný. Zápas musí být do pěti minut ukončen vzdáním se -"odklepáním"- jedním ze soupeřů, pokud se to do pěti minut nepodaří, prodlužuje se o 1 minutu s tím, že los mincí určí jednoho z borců obráncem, druhého útočníkem. Když se obránce do jedné minuty nevzdá, nebo naopak přejde do výhodnější pozice, útočník prohrává.

 

Petrovi se v prvním zápase vedlo velice dobře, kdy donutil soupeře vzdát se před časovým limitem, a tím pádem pokračoval v dalším postupu pro medaili. Ve druhém zápase rozhodovalo právě prodloužení, které bylo výhodnější pro soupeře - musel se bránit a Petrovi do "dotažení" vítězné techniky chyběl čas. Po tomto prohraném zápase nastoupil do boje o třetí příčku, ale opět rozhodl los mincí v prodloužení, výhodněji pro Petrova soupeře. Petrovi při "útoku" opět nestačil časový limit jedné minuty a skončil na pěkném čtvrtém místě.

 

Pokud chcete vidět videa našich borců, podívejte se do sekce videa-soutěže na Czech open ISA

Všem gratulujeme k velice pěkným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu i města.    

 

Výjezd na tento turnaj byl podpořen rozvojovým fondem města Pelhřimova. Dděkujeme!Registrace

Registrace

rozcvička

rozcvička


rozcvička

Petr Mach - první zápas

grappling

grappling


grappling ženy

grappling ženy

grappling juniorky

fighting


fighting

fighting děti 12-14 let

Matěj 1.místo

společná fotka

 Stříbro a bronz ze světového poháru - Austrian Classics

 

Od 12.4 do 14.4. probíhal v olympijské hale v Innsbrucku Světový pohár v kickboxu asociace WAKO, Austrian classics 2019. Na tento turnaj dorazilo více jak 2200 závodníků z 39 zemí světa. Soutěžilo se v kategoriích pointfighting, lightcontact, fullcontact, K1 a kicklight. Ve výpravě Českého svazu kickboxu byli i tři zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov.Míša Dománková, Adélka Tajchlová a Jára Dvořák soutěžili v disciplíně pointfighting a dokázali přispět k medailovému zisku českého týmu.

 

Jako první vstoupila do turnaje Míša (pointfighting začátečnice 8-12 let -32kg). Předvedla bojovný výkon, ale bohužel byla vyřazena v eliminacích a celkově obsadila 5.místo. 

 

Adélka (pointfighting dívky 8-9 let +36kg )v semifinále podlehla soupeřce z Itálie a získala tak bronzovou medaili. 

 

Ještě lépe si počínal Jára (pointfighting chlapci 8-9 let +36kg), který se probojoval až do finále ,kde však na svého rakouského soupeře nestačil a vybojoval tak stříbrnou medaili. 

 

Svěřenci trenéra Martina Dvořáka předvedli bojovné srdce a jejich výkony jsou příslibem do budoucna. Děkujeme rovněž rodičům za doprovod a podporu a všem gratulujeme! část výpravy ČSK - naši bojovníci

sportovní atmosféra

účast na světovém poháru

nabitá hala


Adélka 3. místo

Adélka se soupeřkami

Jára 2. místo

Jára se soupeři


společná fotka

 Moravský pohár ve wu-shu

 

Již 5. ročník Moravského poháru ve wu-shu se uskutečnil v sobotu dne 30.3 v Brně. Účast byla hojná a dokonce přijely i školy z Maďarska a Slovenska. Na třech platformách byly předváděny sestavy z tradičních, moderních a vnitřních stylů wu-shu a kung-fu.

Mezi širokou konkurencí se neztratili ani pelhřimovští soutěžící pod vedením Martina Dvořáka. Do sestav tradičního wu-shu nastoupili Marek Zmeškal, Michal Roučka a Petr Vaculín. Všichni si počínali velice zdatně a předvedli pěkné výkony.

 

 

Výsledky našich soutěžících:

 

Petr Vaculín - 1.místo v kategorii ostatní flexibilní zbraně

                        1.místo v kategorii veteráni muži + ženy nad 35 let

 

Michal Roučka - 1.místo v kategorii tradiční severní pěst

 

Marek Zmeškal soutěžil ve stejné kategorii jako Michal, ale skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

 

Všem gratulujeme!!! 

 

Tento výjezd byl podpořen z rozvojového fondu města Pelhřimova.

Zveřejněný článek naleznete také na www.novinykraje.czMichal 1. místo

Petr 1. místo

Společné foto